dr Dariusz Szukała

Odwiedź moją stronę »

Opracował i wdrożył z ogromnym sukcesem rynkowym największy projekt dietetyczny w Polsce. Jest pomysłodawcą i założycielem dwóch największych sieci placówek poradnictwa dietetycznego w kraju: Dobry Dietetyk oraz Fit Dietetyk, które skupiają obecnie ponad 200 poradni dietetycznych w całym kraju. Stworzony przez niego od podstaw projekt stał się uwieńczeniem jego marzeń i pasji, który daje dzisiaj szerokiemu gronu dietetyków ogromną satysfakcję zawodową a dziesiątkom tysięcy pacjentów w całej Polsce nieocenioną pomoc terapeutyczną. Jest także założycielem Centrum Edukacji i Żywienia Sportowego Profi MedSport – ośrodka zajmującego się kompleksową opieką żywieniową sportowców wyczynowych oraz amatorów wszystkich dyscyplin sportowych.

Za opracowanie i wdrożenie projektu Fit Dietetyk został w tym roku wyróżniony Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich FIT EXPO 2014. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród na polskim rynku będąca gwarantem jakości nagrodzonych produktów.

Absolwent kierunków kształcenia: Wydziału Żywienie Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Promocji Zdrowia na Akademii Medycznej w Poznaniu oraz Studiów Doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami żywienia i wspomagania diety w treningu sportowym, otyłości i chorobach metabolicznych. Autor kilkuset publikacji w pismach medycznych, sportowych, naukowych i popularnonaukowych a także współautor książki akademickiej „Dietetyczne i suplementacyjne wspomaganie procesu treningowego wydanej wspólnie z kadrą naukową Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Mimo ogromnego zaangażowania w rozwój tworzonych przez siebie projektów na co dzień wciąż zamuje się praktyką poradniczą wykorzystując zebrane doświadczenie nie tylko na poczet własnego doskonalenia zawodowego ale także realizowanego projektu Dobry Dietetyk i szkolenia innych osób.

Znaczącym elementem jego pracy zawodowej jest również działalność edukacyjna i szkoleniowa. Swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje między innymi studentom AWF Katowice podczas zajęć akademickich a także podczas różnych wykładów i szkoleń. Na przełomie ostatnich lat był organizatorem wielu ogólnopolskich konferencji żywieniowych w których był również głównym prelegentem. Co roku z jego szkoleń i wykładów korzystają setki uczestników branży medycznej i sportowej w całej Polsce.

Czynnie uczestniczy w programach i wywiadach telewizyjnych oraz radiowych. Współpracuje z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami służąc zawsze pomocą i doświadczeniem. Obecnie swoją wiedzę i doświadczenie kierunkuje nie tylko na potrzeby indywidualnego poradnictwa dietetycznego ale także rozwoju realizowanych projektów Dobry Dietetyk i Fit Dietetyk.

Przyjmuję w poradniach

Ostatnia aktywność na forum