Białko dla 15 latka

Ocena:
0
Witam mam 15 lat .170cm wzrostu .57 kg .
Odkąd sięgam pamiecia uprawiam sport
Jestem w klasie sportowej na siłownie uczeszczam raczej zadko lecz mimo treningow tj. Siatkarskich
Trenujw ostro w domu od tego tyg . wracam na silownie i tu rodzi siw moje pytanie czy moge brac suplementy moim celem jest przybranie na masie. Głównie chodzi o bialko zamowilem bialko serwatkowe ,,Wpc protein plus". Prosze o kontakt ;)

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witaj Bartek, intensywne treningi nierozerwalnie połączone są z odpowiednim dostarczeniem organizmowi podstawowych składników odżywczych. Twój organizm cały czas rozwija się, rośnie dlatego też duże znaczenie dla Twojej dalszej kariery sportowej będzie miało to w jaki sposób i jakie ,,paliwo" dostarczasz. Na początek proponowałbym określić zapotrzebowanie energetyczne biorąc oczywiście pod uwagę aktywność sportową, kolejno należałoby dopasować rozkład poszczególnych składników odżywczych tj. białek, tłuszczy, węglowodanów, witamin i minerałów w stosunku do uprawianej dyscypliny sportowej oraz celu jaki sobie stawiasz i dopiero wtedy możemy pomyśleć o uzupełnieniu niedoborów odżywkami, suplementami. Odwiedź nasz portal www.fitdietetyk.pl znajdziesz tam podstawowe informacje na temat żywienia i suplementacji w sporcie.
06.03.2015 14:33
Przyjmuję w poradniach:
Lębork • Rumia • Wejherowo

mgr Kamil Osowski
Dobry Dietetyk
Odpowiedz w tym wątku