Chcialabym schudnąc 5 kg.

Ocena:
0
Witam . Mam 17 lat waze 63 kg moj wzrost wynosi 161cm . Jestem na diecie , wlasnej . Głownie spożywam duzej ilosci białka , nie jem wogule pieczywa (tylko chlebki ryzowe), jem ryż brązowy , gotowane mieso z kurczaka , serek wiejski warzywa gotowane, mleko 0,5 % itp. a czasem robie sobie potrawy z diety dukana do tego owoce najczesciej jabłka .Ćwicze na siłowni, takze jestem aktywna fizycznie . W czasie wakacji schudlam 8 kg. ale podczas zimy ok. 3 kg przybrałam... Nie jem regularnych posiłków ale za to jem do godz. 18 i staram sie nie przekraczac 1000 kcal. ani nie podjadac . Od jakiegos czasu spozywam spalacze tluszczu tzw. ''Termo speed '' i nie wiem czy dobrze robie, czy nie bede miec przez to efektów ubocznych? Co zrobić by schudnąc 5 kg i nie miec efektu jojo ? Czy duza zawartość białka nie zaszkodzi mi tak jak i te spalacze ? Z góry dziękuje i pozdrawiam .

6 odpowiedzi

Ocena:
0
Dario, tak naprawdę cała Twoja strategia postępowania jest bardzo, ale to bardzo niewłaściwa. To, że udało Ci się zrzucić kilka kilogramów nie świadczy, że obrałaś dobrą drogę. Taki sposób działania niestety przysporzy Ci sporo kłopotów już w niedalekiej przyszłości, począwszy od pogorszenia
Twojego samopoczucia, poprzez dalsze problemy z utrzymaniem właściwej wagi. Prawdopodobnie nie tylko szybko przytyjesz z powrotem, ale także ograniczysz ewentualną możliwość ponownego schudnięcia. Masz 17 lat. W tym wieku Twój organizm ma nieco większe potrzeby energetyczne, a Ty dajesz mu jedynie 1000kcal, na dodatek w przeważającej ilości z białka, co mniej więcej daje taki efekt jakbyś jadła 300kcal. Dodatkowo ćwiczysz, ograniczasz ważne węglowodany i potrzebne ilości tłuszczu, nie jesz regularnie i jeszcze poganiasz organizm termogenikami. Jednym słowem, wszystko wygląda - katastrofalnie. Jeszcze nikt nie osiągnął takimi metodami żadnego sukcesu! W tej chwili Twój metabolizm wygląda tak, jak u 80-letniej kobiety i mniej więcej tak szybko będziesz teraz spalać kalorie. Jeżeli uda Ci się takim postępowaniem jeszcze zrzucić cokolwiek, to z pewnością będzie to graniczyć z cudem. Pewne jest natomiast jedynie to, że ponownie zaczniesz tyć. Jeżeli pytasz co robić by schudnąć 5kg? Odpowiedź - wszystko odwrotnie, czyli zacząć

1. Jeść więcej kalorii (przynajmniej 1700kcal, zwiększając stopniowo)
2. Jeść wszystkie składniki, nie tylko białko
3. Zacząć jeść regularnie
4. a.... termogenik dać w prezencie koleżance której bardzo nie lubisz
30.01.2013 18:51
Przyjmuję w poradniach:
Kraków • Ostrów Wielkopolski

dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
A dlaczego mialabym szybko przytyć? Przeciez spozywam weglowodany tylko w malych ilosciach(bynajmniej staram sie), a metabolizm jak u 80-letniej kobiety? Dlatego ze nia ma co trawic? Własnie ma, bo jem dosyc czesto tylko ze uwazam na kalorie i na ilosc. wiem ze w tym wieku mam wieksze zapotrzebowanie na kalorie, ale jeżeli je zwiększe to mam wrazenie ze zaczne tyć a boje sie tego. Nie jem regularnie ale jak jestem w szkole to nie mam jak spozywac regularnych posiłów , dlatego staram sie jesc czesto ale w malych ilosciach i do godz. 18 . Czy termogeniki tak bardzo mi zaszkodzą ze musze je odstawic? Czy mógłby mi Pan podopowiedziec wiecej na temat tego jak powinnam jesc by nie miec efektów ''jojo'' i zzucic te 5 kg. ?
Dario, chodzi o to, że próbujesz walczyć z niewielkim bagażem kilogramów głodzeniem organizmu. A to niestety nie jest najlepsza strategia, szczególnie w wieku 17 lat. Do momentu, kiedy wytrzymasz taki reżim, będzie się wszystko jakoś trzymać, ale jeżeli tylko odrobinę "włączysz na luz" rozpocznie się proces tycia. Wiadomo, że nie będziesz w stanie wytrzymać tego zbyt długo. Organizm prędzej czy później przypomni się o należny mu szacunek. Po co więc walczyć z nim na siłę? Czy nie lepiej próbować się z nim zaprzyjaźnić? Dręczysz go głodówką, stresujesz białkiem, poganiasz termogenikami, itd. Czy sądzisz, że to jest właściwa droga? Jak myślisz kiedy organizm będzie bardziej skłonny oszczędzać? Czy wtedy kiedy nie będzie miał co jeść, czy wtedy, kiedy będzie miał pewne ważne rzeczy pod dostatkiem? Tutaj wystarczy posłużyć się tylko logiką. Nie potrzeba żadnej wybitnej wiedzy medycznej. Moje porównanie do kobiety w wieku 80 lat nie jest przypadkowe. Dieta 1000kcal w wieku 17 lat powoduje zaniżenie przemiany materii o blisko połowę, czyli organizm pracuje dokładnie tak, jak osoby w podeszłym wieku. Chciałbym Cię bardzo zachęcić do zwiększenia ilości jedzenia, bardziej regularnego odżywiania i dostarczania wszystkiego w komplecie. Organizm nie żyje samym białkiem, ale potrzebuje też wielu innych składników. Jeżeli mu tego nie dostarczysz, będzie niestety bardzo zły i oszczędny. Termogeniki nie są dla Ciebie. Ich stosowanie nie ma żadnego celu ani sensu. Niczego pozytywnego to nie wniesie, poza dodatkową chęcią organizmu do oszczędzania. Nie musisz się obawiać, że zwiększenie ilości jedzenia zaowocuje tyciem. Jeżeli będą to produkty wartościowe, niczego nie musisz się obawiać :)
Ma Pan racje, zmenie tryb żywienia i jego regularność . Będe jadła więcej kalorii , zdrowo ale nie same białko :) Dziękuje za rady . Pozdrawiam ! :)
Tabletki na odchudzanie African Mango - http://nplink.net/Q2lHxJrO Dzięki African Mango straciłem prawie 13 kg i 12 cm w pasie.
Odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Witajcie,

W najbliższym czasie będę prowadził darmową konferencję nt. Odchudzania.

Zamierzam przedstawić następujące tematy:
1. Jak się zmotywować?
2. Jak zwiększyć poziom energii
3. Jak przyspieszyć metabolizm
4. Jak ćwiczyć żeby chudnąć
5. Jak uniknąć efektu jojo
6. opowiem też o pewnej nietypowej ale za to niesamowicie skutecznej metodzie na maksymalne przyspieszenie metabolizmu

W związku z tym, że chciałbym przygotować i poprowadzić to spotkanie na wysokim poziomie chciałbym abyś wskazał mi tematy dodatkowe. W ten sposób będę mógł precyzyjnie dopasować tematykę do Waszych potrzeb.

Wypełnij proszę poniższą krótką ankietę aby mi pomóc i otrzymać darmowy dostęp do tej konferencji.

Dodatkowo 3 najciekawsze ankiety otrzymają ode mnie specjalny Bonus niespodziankę

https://docs.google.com/forms/d/1Nr9NHOgiCiWv7wa9al9xSIhRL0dwtmhr_OzPuOi2OkA/viewform?usp=send_form

Z góry dziękuję serdecznie za pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
Odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Całkowicie zgadzam się z powyższą odpowiedzią. Twój pomysł na schudnięcie nie jest dobry. Po pierwsze od razu zrezygnuj z tych ryżowych chlebków, nic wartościowego Ci nie dostarczają, a do tego nie można się tym na jeść. Przerzuć się na zwykły razowy chleb. Inne razy znajdziesz na chudzianka.pl/chce-schudnac-5-kg-jak-sie-odchudzic . Piszą dokładnie o tym co Cię interesuje. Jak schudnąć 5 kg bez efektu jojo
Odpowiedz w tym wątku