Co robić by nie popaść w anoreksje?

Ocena:
0
Mam w sumie problem, od jakiegoś czasu się odchudzam, zdrowo jem, staram sie regularnie. Wiem,że nie jestem gruba bo przy wzroscie 176 waga 60 kg jest prawidłowa, tyle ze do wakacji chciałabym wyglądać po prostu nieco lepiej, chciałabym schudnąć do maksymalnie 5 kg,żeby zmieścić się w rozmiar 38 a nie 40 ... Tylko boję się,że od tego całego odchudzania wpadnę w anoreksje, czego strasznie się boje bo wiem co to znaczy, wiem, że muszę jeść ale ciągle licze kalorie, odmawiam sobie sporo jedzenia.. co robić? Za każdym razem gdy patrze w lustro widze gruby brzuch i grube uda, męczy mnie to strasznie.. Pomocy

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witaj Ewelino! Do wakacji jeszcze sporo czasu a 5kg to niewiele jeśli już zaczęłaś zdrowo się odżywiać to spadek tkanki tłuszczowej będzie niemalże "samoczynny". Odrobina wysiłku fizycznego, dobra JAKOŚĆ (bo od złej jakości żywienia ludzie tyją zazwyczaj) i regularność to cechy dzięki którym nigdy nie będziesz musiała liczyć kalorii.

Idealną opcją by nie popaść ze skrajności w skrajność jest wizyta u dietetyka. Nawet jednorazowa. Jeśli Twój dietetyk ułoży Ci plan dopasowany do potrzeb i stylu życia będziesz miała PEWNOŚĆ że nie robisz sobie krzywdy, nie będziesz musiała liczyć kalorii (bo ktoś zrobi to za Ciebie). Odpadną też ewentualne sugestie różnych "forumowiczów" i pomysły na mało mądre drastyczne odchudzania.
Zaufaj specjaliście :-)

pozdrawiam!
09.03.2014 15:46
Przyjmuję w poradniach:
Kraków

http://www.kozela.dobrydietetyk.pl/
Odpowiedz w tym wątku