Czy warto przyjmować glukozaminę?

Ocena:
0
Panie Darku interesuje mnie czy stosowanie glukozaminy rzeczywiście działa i czy warto taki preparat zakupić. Od pewno czasu bardzo dokucza mi lewy bark, chyba go przeciążyłem podczas jednego z treningów. Jeżeli warto byłoby kupić glukozaminę, to prosiłbym o zalecenie konkretnego preparatu. Dziękuje

3 odpowiedzi

Ocena:
0
To, czy w tym przypadku suplementacja glukozaminą pomoże, trudno powiedzieć, gdyż nie wiadomo tak naprawdę jaka jest przyczyną przeciążenia. Nie mniej jednak, ten suplement warto co jakiś czas zastosować, głównie w celach profilaktycznych, a nie tyle leczniczych. Siarczan glukozaminy wpływa dość korzystnie na utrzymanie właściwej struktury chrząstki stawowej, zapobiegając w pewnym sensie jej deformacji. Jest to ważne przede wszystkim u osób intensywnie trenujących sport. Suplementację siarczanem glukozaminy warto przeprowadzić ok. 2 razy w roku po 2 miesiące. Preparatów jest oczywiście na rynku bardzo wiele, można np. zastosować ArthroStop - 2 razy dziennie po 1 tabletce po głównych posiłkach. Poza tym jeżeli to możliwe proponowałbym nie przeciążać teraz barku i dać mu trochę "odpocząć".
26.07.2010 16:02
Przyjmuję w poradniach:
Kraków • Ostrów Wielkopolski

dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Jasne, dziękuje za wskazówki. Chyba dostanę ten preparat w aptece?
Nie powinno być problemu :)
Odpowiedz w tym wątku