Dieta a praca na trzy zmiany

Ocena:
0

Witam,

Jestem osobą młodą, mam 23 lata. Mam za dużo kilogramów, przy wzroście 178 ważę 126 kg i dlatego postanowiłem wziąć się za siebie i ćwiczę na siłowni i jem zdrowo. (dużo warzyw, ciemne pieczywo, jogurty naturalne)...
Problem polega na tym, że pracuję na 3 zmiany.
I zmiana: 6-14 (przerwa o 10)
II zmiana: 14-22 (przerwa o 18)
III zmiana: 22-6 (przerwa o 2)
Przerwa trwa 20 min.
Nie wiem jak rozplanować jedzenie. Szczególnie mam problem ze zmianą nocną, ponieważ nie wiem, czy mam coś jeść na przerwie czy nic.

Proszę o poradę.

1 odpowiedź

Ocena:
0
Praca zmianowa często nastręcza wiele trudności z utrzymaniem prawidłowej diety a także "rozregulowuje" metabolizm, co często objawia się między innymi wzrostem wagi. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy bezradni. Pracę w godzinach nocnych należy traktować jako normalną aktywność dobową, zatem nie ma żadnych podstaw do tego by nie jeść. Ze względu jednak na nieco inną pracę organizmu w godzinach nocnych, posiłki powinny być nieco mniejsze, np podobne do drugiego śniadania czy podwieczorku. W trakcie nocnej zmiany warto zjeść dwa takie posiłki. Jeżeli praca nocna ma charakter cięższej pracy fizycznej, wartość energetyczna posiłków może być wyższa.
01.02.2014 18:02
Przyjmuję w poradniach:
Kraków • Ostrów Wielkopolski

dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Odpowiedz w tym wątku