Dieta lifestyle

Ocena:
0
Ostatnio usłyszałam o diecie o nazwie "lifestyle". Najważniejsze założenia to odstawienie glutenu oraz nabiału. Chciałam dowiedzieć się czegoś więcej, ale pod hasłem "dieta lifestyle" w google nie znajduję niczego... Być może to inna nazwa, albo inaczej pisana - nie mam pojęcia, proszę o pomoc w odszukaniu :).

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witam Panią serdecznie,

Najlepszą dietą dla zdrowych osób jest zmiana stylu życia na regularny i prawidłowy. Jeżeli chodzi o wyeliminowanie nabiału z diety to w przypadku osób zdrowych, bez problemów z ich przyswajaniem nie polecam takiego rozwiązania. Produkty mleczne są źródłem pełnowartościowego białka oraz wielu cennych składników, których braki w diecie działają niekorzystnie. Zdrowe osoby również nie mają podstaw do eliminacji glutenu z diety.
Jeżeli źle się Pani czuje, a prawdopodobnie tym jest spowodowane zainteresowanie dieta eliminacyjną, proszę wykonać badania w kierunku alergii pokarmowej typu IgE oraz IgG. Bardzo często alergeny pokarmowe nie dają od razu po zjedzeniu efektów uczulenia. Polecam wykonanie testów Food Detective dostępnych w naszych poradniach.
Regularny tryb życia oraz aktywność fizyczna jest najlepszą dietą:)
Pozdrawiam:)
Odpowiedz w tym wątku