Dieta

Ocena:
0
Witam. Próbuje budować masę mięśniową od jakiegoś czasu. Codziennie wykonuje ćwiczenia aerobowe + każdego drugiego dnia chodzę na siłownię. W obecnej chwili mam 75kg oraz 189cm. Jaką dietę powinienem sobie ułożyć by wspomóc swój trening? Dodam, że do dziś nie odżywiałem się zbyt dobrze, nieregularne posiłki, także w nocy, obfite, tłuste, często fastfoody. Kolejnym problemem jest fakt, że nie jadam większości warzyw. Mój organizm ich nie toleruje i natychmiast zwraca. Jedynie Marchew, Kalafior, Ziemniaki. Nie mogę również stosować suplementów diety. Wiek 17lat.

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witam Cię serdecznie. Myślę, że na etapie którym jesteś, nie ma konieczności stosowania specjalnej diety. Ogromnym przełomem w Twoim żywieniu będzie przestawienie się z dotychczasowego niezbyt zdrowego jedzenia, na to bardziej wartościowe. Jak widzę z Twojej wypowiedzi masz doskonałą świadomość co robiłeś źle, więc ogromnym krokiem na przód będzie odwrócenie tych niekorzystnych tendencji. Jeżeli zamiast tłustych fastfood-ów wprowadzisz posiłki oparte o węglowodany złożone (kasze, ryż, makaron, pieczywo gruboziarniste) oraz o pełnowartościowe białko (chude produkty mleczne, chude mięso, ryby) i dodasz do każdego posiłku sporo warzyw i nieco tłuszczu, to naprawdę nie musisz się na tym etapie zastanawiać ile jesz kalorii, białka czy węglowodanów. Jadaj przynajmniej 5 posiłków dziennie i staraj się je maksymalnie urozmaicać. Twoja dieta nie musi być pozbawiona tłuszczu, ale staraj się go dostarczać głównie poprzez spożycie olejów roślinnych (oliwa z oliwek, olej lniany, słonecznikowy). Pamiętaj, że dla prawidłowego wzrostu masy mięśniowej najważniejsze są: regularność posiłków oraz maksymalne ich urozmaicenie. Staraj się wybierać na posiłek zawsze to co wartościowe, a unikaj pustych bomb kalorycznych. Pamiętaj, że jedzenie nadmiaru bezwartościowych kalorii w cale nie służy budowie masy mięśniowej. Nie liczy się ilość jedzenia tylko jego jakość!
07.12.2011 23:35
Przyjmuję w poradniach:
Kraków • Ostrów Wielkopolski

dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Odpowiedz w tym wątku