Jak schudnąć 15 kg i utrzymać uzyskaną wagę

Ocena:
0
Mam 26 lat, 166 cm wzrostu i ważę 80 kg moja waga utrzymuje się i nie mogę jej zrzucić po urodzeniu synka ( ma on 18 miesięcy) a wcześniej moja waga wahała się między 66-70 kg,
mój dzień rozpoczynam zawsze śniadaniem - zupa mleczna lub 2 kromki z wędliną i serem lub innymi dodatkami herbata (+1 łyżeczka cukru) lub kakao, na obiad zupa zabielana z makaronem , ziemniaki sałata ze słoika oraz jakieś mięso, na kolacje kromka pieczywa z pomidorem i wędliną - dodam ze chleb piekę sama i miedzy śniadaniem a obiadem jem jabłko lub owoce z kompotu oraz wypijam jedna lub dwie kawy w zależności od dnia. Na ćwiczenia nie mam czasu. Proszę o radę! Dziękuję:)

2 odpowiedzi

Ocena:
0
Witaj Angeliko. Na pewno trzeba wprowadzić w Twoje menu kilka poprawek. Powinnaś maksymalnie rozkręcić metabolizm - 5 posiłków o stałych porach, pełnowartościowe białko, węglowodany złożone i świeże owoce i warzywa (nie ze słoika- jak piszesz). Zacznijmy od śniadania: spróbuj przerzucić się na pełnoziarniste pieczywo - najlepiej żytnie, prawdzie. Do tego chuda wędlina drobiowa/ jajo / chuda ryba/ ser twarogowy / wiejski i obowiązkowo warzywa. Ewentualnie ten zestaw możesz jeść na II śniadanie a rano przygotować sobie płatki owsiane lub inne naturalne plus mieszanka otrąb i ulubiony owoc. Możesz to przygotować na wodzie i polać jogurtem. Zupa jarzynowa - tak, ale nie zabielana i zamiast białego przegotowanego makaronu lepiej odrobina kaszy gryczanej lub brązowego ryżu. Do obiadu koniecznie białko - chude mięso lub ryba z pełnoziarnistym makaronem i dużą porcją świeżych lub gotowanych warzyw. Jeśli ryż/makaron lub kasza były w dużej ilości w zupie - na drugie danie możesz zjeść samo mięso z warzywami. Nie zapominaj o zdrowych tłuszczach z rodziny omega 9 - (np. oliwa z oliwek) oraz omega3 (np. olej lniany). Na podwieczorek lub kolację trzymaj się tych samych zasad: pełnowartościowe białko, produkt zbożowy - pełnoziarnisty i duża porcja warzyw. Kalorycznością nie schodź poniżej 1600kcal. Regularność, systematyczność i efekty będą widoczne już niebawem.
13.11.2012 22:54
Przyjmuję w poradniach:
Kraków

http://www.kozela.dobrydietetyk.pl/
Dziękuje za rade :)
Odpowiedz w tym wątku