Jak zacząć dietę ?

Ocena:
0
Witam serdecznie
Mam 21 lat i już od dziecka zmagam się z nadprogramowymi kilogramami , od momentu gdy rozpoczęłam studia moja waga wzrosła - oczywiście wiem jaki jest tego efekt , ponieważ związało się to z częstymi wyjściami ze znajomymi oraz nieregularnymi posiłkami ze względu na plan zajęć.
Na wakacjach udało mi się schudnąć jednak, 3 kilo które straciłam znów po rozpoczęciu roku znów wróciło.
Mój wzrost to 157, a waga ciągle się waha od 60-63 kilo.
Mam pytanie jak ustalić dietę , i ile kalorii spożywać żeby nie być głodnym a chudnąć , dodatkowo od lipca nie jem mięsa , nie do końca wiem jak konstruować posiłki żeby można by było je szybko przyrządzić by było to szybko i można by je było zabrać w lunchboxie na uczelnie . W czasie wakacji nie miałam z tym problemu , ale teraz jest już problem.
I jak ustalić postanowienia oraz możliwe dopuszczalne grzeszki żeby z samego początku nie zniechęcić się kolejny raz.

5 odpowiedzi

Ocena:
0
Odpowiedź na Twoje pytania jest składową kilku czynników, które decydują o tym jak powinno wyglądać aktualne menu, niestety poprzez forum ciężko jest ułożyć indywidualnie dopasowany jadłospis. Wymaga to zebrania szeregu informacji począwszy od dokładnego pomiaru i określenia składu ciała po predyspozycje smakowe. Moim zdaniem w obecnej sytuacji powinnaś spotkać się z dietetykiem, który dokładnie wyjaśni wszystkie szczegóły, a przygotowany jadłospis będzie na pewno uwzględniał Twój tryb dnia.
04.12.2015 12:16
Przyjmuję w poradniach:
Lębork • Rumia • Wejherowo

mgr Kamil Osowski
Dobry Dietetyk
Tabletki na odchudzanie African Mango - http://nplink.net/Q2lHxJrO Dzięki African Mango straciłem prawie 13 kg i 12 cm w pasie.
Odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Dzień dobry,
Kluczem do uzyskania prawidłowej masy ciała jest całkowita zmiana nawyków żywieniowych. Nie może Pani podchodzić do tego, jak do diety, do ścisłego okresu, po którym powróci Pani do poprzedniego trybu życia (który zaowocował dodatkowymi kilogramami). Jadłospisy wegetariańskie wymagają większego zaangażowania i zbilansowania, aby każdego dnia dostarczać niezbędnych składników odżywczych. Każda podejmowana próba, która zakończy się efektem jojo będzie wpływała na metabolizm Pani organizmu i sprawi, że każda kolejna będzie przebiegać dużo trudniej. Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u doświadczonego dietetyka, który na podstawie obszernego wywiadu żywieniowego, analizy masy i składu ciała,a także podstawowych badań krwi przygotuje dla Pani odpowiednią terapię żywieniową.
04.12.2015 12:38
Przyjmuję w poradniach:
Toruń • Włocławek

http://www.dobrydietetyk.pl/
mgr Adrian Kowalewski
Dobry Dietetyk
A co z dodatkową suplementacją?? Boje się stosować dietę bez "wspomagaczy" aby nie utracić podstawowych witamin i minerałów w organizmie - wiadomo wszystko zależy od zbilansowanej diety no ale.

Coraz częściej napotykam się na sklepy internetowe które posiadają w ofercie różnego rodzaju odżywki i suplementy www.e-forma.pl
Zacznij od rezygnacji z wysokokalorycznych posiłków. Powinnaś jeść często - co dwie - trzy godziny, ale mikroskopijne porcje, dzięki temu nie będziesz czuła głodu :) Koniecznie zmień też nawyki żywieniowe. I raczej będziesz musiała nauczyć się gotować od nowa. Przede wszystkim naucz się [url="http://zagrodowy.pl/nasz-ekspert/jak-przyrzadzic-kurczaka-aby-byl-dietetyczny/]jak przyrządzić kurczaka[/url], bo kurczak świetnie sprawdza się przy różnych dietach.
Odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Warto luknąć na fb chodakowskiej na samej górze aktywności ma wklejony post w którym opisuje od początku jak zacząć jeśli ktoś nie za bardzo wie jak się za to zabrać :)
Odpowiedz w tym wątku