Kiepska kondycja- jak ćwiczyć?

Ocena:
0
Witam. Zrzuciłam prawie 30 kg w rok tylko dzięki diecie, niestety teraz prawdopodobnie obniżył mi się metabolizm i waga stoi w miejscu lub spada pół kg na miesiąc a jeszcze trochę do zrzucenia.zostało. Postanowiłam zacząć biegać i okazało się, że mimo utraty tylu kilogramów dalej męczę się po przebiegnięciu kilkunastu metrów (tak samo przy wchodzeniu po schodach) Po bieganiu od razu miałam zadyszkę, bolały mnie płuca (od zimnego powietrza?) i w ogóle do końca dnia jakoś niedobrze mi było. Dodam, że robię jeszcze brzuszki,ale nie jakoś bardzo intensywnie, bo jednak zakwasy są dość uciążliwe. Więc mimo, że z dietą jakoś sobie radzę, ciężko idzie mi z tym sportem. Obecnie i tak mało jem i ciężko byłoby mi zejść jeszcze niżej. Zwracam uwagę, żeby jeść białko i w ogóle zdrowo, w dodatku biorę witaminy żeby nie dostać anemii. Próbowałam wspierać się tabletkami przeczyszczającymi ale za dużo to nie dawało, to samo z zieloną herbatą i chromem.

A więc moje pytanie brzmi: czy jeśli bieganie jest dla mnie takie trudne to może na początek wystarczy szybki marsz? czy to też pozwoli mi spalić kalorie? bo tego też próbowałam, ale nie czułam zbytnio zmęczenia, więc czy coś spaliłam? Jakie jeszcze ćwiczenia mogą państwo polecić przy nadwadze i kiepskiej kondycji?
Dodam, że jestem młoda 23 lata i trochę mnie martwi, że niewielki wysiłek powoduje u mnie duszności, czy nawet zawroty głowy, rozumiem, że jestem nadal obciążona nadwagą, ale trochę mnie to niepokoi. Proszę o radę co jeszcze mogłabym zrobić, ewentualnie o polecenie jakiegoś suplementu- do których jestem sceptycznie nastawiona, ale jestem bardzo zmotywowana, więc chwycę się wszystkiego. Obecna nadwaga to niecałe 10 kg,

1 odpowiedź

Ocena:
0
Dzień dobry Pani Dominiko. Z wypowiedzi wnioskuję, że dla celów osiagnięcia efektów redukcji masy ciała wprowadziła się Pani w tryb diety niskokalorycznej. Ze względu na ogromne ograniczenia nie tylko kaloryczne, ale również odżywcze, diety takie nazywamy skrajnymi. Celem ich jest poważna redukcja lub całkowite wykluczenie dostaw jednego z podstawowych źródeł energii, najcześciej węglowodanów. Poza efektem obniżenia tempa przemiany materii, jak Pani słusznie zauważyła, dieta skrajna doprowadza do wyniszczenia organizmu poprzez wprowadzanie deficytu niezbędnych do utrzymania stanu równowagi zdrowotnej składników pokarmowych. W efekcie przebywania w stanie braku właściwego odżywienia przez dłuższy czas, zaczynają się pojawiać perturbacje. Jedną z poważniejszych konsekwencji notorycznego obniżania odżywczości diety jest skuteczna redukcja masy mięśniowej, której pozbawiony energii organizm nie jest w stanie utrzymywać. Ze względu na wysokie zapotrzebowanie energetyczne masa mięśniowa ma kluczowy wpływ na tempo przemiany materii. Kiedy dochodzi do redukcji mięśni, mają prawo pojawić się efekty uboczne w postaci problemów z oddychaniem, zaburzenia pracy mięśnia sercowego, układ pokarmowy zaczyna tracić sprawność i pasaż masy pokarmowej i kałowej niestety ulega spowolnieniu. Zaczynają się zaparcia, infekcje i kiepskie samopoczucie. Przy permanentnym głodzeniu zmienia się także skład krwi, procesy krwiotwórcze zostają upośledzone, a transport tlenu i dwutlenku węgla zaczyna szwankować. Efektem takiego stanu jest często niedotlenienie i tym samym zawroty głowy, omdlenia, a w przyszłości zawały! Apeluję, aby jak najszybciej skonsultować swój przypadek z dietetykiem, który poprzez zindywidualizowany program żywienia przekaże organizmowi narzędzia, niezbędne do przywrócenia homeostazy czyli równowagi ustrojowej organizmu, poprawi kondycje fizyczną i usprawni przy tym proces redukcji masy tłuszczowej. Specjalista podpowie również jaką formę aktywności fizycznej powinna Pani wdrożyć, aby uzyskać oczekiwany efekt nie tracąc przy tym zdrowia. Pozdrawiam i polecam szybką reakcję w celu uniknięcia dodatkowych problemów zdrowotnych!
21.02.2014 16:33
Przyjmuję w poradniach:
Brzeg • Namysłów • Oława

Dawid Dyminczuk
Dobry Dietetyk
Odpowiedz w tym wątku