Lekarz radzi, pić dużo wody ...

Ocena:
0
W Anglii coraz bardziej popularną poradą lekarska jest nakłanianie do picia dużej ilości wody. To najczęściej radzi się również przy odchudzaniu.
Jaką pic tę wodę.
Pewnie mineralną kupowaną w sklepach?
Mnie osobiście pasuje ta z dużą ilością magnezu. Całkowicie dzięki temu pozbyłem się bolesnych skurczy nóg. Ale nawet wody mineralnej nie powinno się pić w nadmiarze, to może kranówki ?
Coraz więcej o tym się mówi, a zakłady wodociągów zaklinają się ze to jest całkowicie bezpieczne. Po aferze w jednym z popularnych marketów gdzie w butelkach zamiast wody mineralnej była kranówka, zastanawiam się czy to nie jest dobry pomysł.
Ale czy dodatkowo filtrować?
Zakład wodociągów mówi że nie trzeba. No ale skoro tak to po co montowali zawory zwrotne? Co z tą wodą która stoi w przewodach jak nas nie ma. Przecież wystarczy jak zakręca nam wodę i już płynie z kranów brunatna breja. Modne jest posiadanie filtrów domowych do oczyszczania wody. Jednak z tego co czytałem należy wybierać te które mają w sobie węgiel kokosowy - http://proekojp.pl/produkty/wegiel-aktywny/ . Tylko on skutecznie oczyszcza wodę z chloru i różnych takich związków. Słyszeliście coś o tym?

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witam!
Rzeczywiście woda odgrywa bardzo ważną rolę w naszym odżywianiu i regulacji metabolizmu, i musi być dostarczana naszemu organizmowi codziennie. Uznaje się, że na 1000 kcal w diecie powinno przypadać ok. 1000 ml płynów. Najlepiej jest nawadniać organizm wodą mineralną nisko lub średniozmineralizowaną, a w czasie upałów, czy wzmożonej aktywności fizycznej wodą wysokozmineralizowaną. Takie są ogólne wskazówki dla osób zdrowych.
Jeśli chodzi o wodę z kranu, to osobiście nie mam przekonania co do jej nieskazitelności i jestem za stosowaniem filtrów.
Pozdrawiam:)
Woda sama w sobie nie odchudza, ale fakt, trzeba nawadniac organizm
Woda jest najważniejszym składnikiem diety, jednak dobrze postawić na niegazawaną i wysokozmineralizowaną wodę mineralną. Woda z kranu może być zdradliwa zwłaszcza jeśli jest czerpana np z własnej przydomowej studni a nasz dom nie jest zaopatrzony w system filtracji. Zawsze dobrze taką wodę przefiltrować bądź zagotować przed spożyciem
Odpowiedz w tym wątku