Nadmiar wody

Ocena:
0
Witam mam problem z nadmiernym gromadzeniem się wody w organizmie. Od kilku miesięcy jestem na diecie. Może nie tyle na diecie co zmieniłam nawyki żywieniowe. Jem 5 posiłków dziennie co 3 godziny piję 2 l wody dziennie, zamieniłam cukier na fruktozę, piję 2 razy dziennie napar z pokrzywy
, nie używam soli. Mimo to nie mogę pozbyć się wody. Ćwiczę co drugi dzień. Podczas wizyty u dietetyka i odpowiednich pomiarów procent tkanki tłuszczowej ładnie spadał natomiast woda prawie wcałe. Robiłam także badania hormonalne (krew, mocz), badania na tarczycę- wszyskie wyniki w normie. Czy wiecie może Państwo co może być tego przyczynu? Nawet w saunie się słabo poci.

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witam!
Ważne jest skąd to przekonanie, że posiada Pani nadmiar wody? Czy tylko z wyników pomiarów, czy czuje się Pani źle z tego powodu i są jakieś niepokojące objawy? Ile procentowo jest wody w Pani organizmie?
Wykonała Pani wiele badań (co wyklucza zaburzenia hormonalne i kłopoty z krążeniem), czy był robiony również poziom elektrolitów (gł. sód, potas), białko całkowite, ALAT, AspAt?
Czy sprawdzona jest czynność nerek i kontrolowana ilość wydalanego moczu w stosunku do ilości przyjmowanych płynów? Czy występują jakieś obrzęki?
Być może dieta odchudzająca jest zbyt restrykcyjna lub uboga w białko. Czasem przyczyną mogą być skutki uboczne działania niektórych leków lub zbyt duże spożycie alkoholu.
W końcu należy się bliżej przyjrzeć własnej diecie, bo spożywanie pięciu posiłków dziennie co 3 godziny, picie 2 litrów wody i nie używanie soli, nie musi gwarantować tego, że dieta jest właściwie zbilansowana pod względem energetycznym i odżywczym.
Jeśli wszystko to, o czym mowa wyżej jest w najlepszym porządku i Pani czuje się dobrze, a tylko pomiar z analizatora wykazuje nadmiar wody, to nie przejmowałabym się tym za bardzo.
Pozdrawiam:)
Witam
Nie pamiętam dokładnie jaki jest procent wody chyba ponad 20 %. Jeżeli chodzi o badania które Pani wymieniła to ich nie robiłam. Powiem szczerze że najgorzej jest z udami, pupą i brzuchem widać cellulit. Czytałam też że może to być właśnie powód nadmiaru wody. Mam 169 cm wzrostu ważę 63 kg chciałabym schudnąć do 57 kg ale wiem że będzie ciężko przez wodę. Juże wszędzie szukałam informacji co jeszcze może być powodem zatrzymania się wody i co zrobić żeby w końcu się jej pozbyć.
Nie sądzę, że to było ponad 20%, bo norma wody dla kobiet to 45-60%, więc chyba się Pani pomyliła. Z opisu wynika, że może Pani mieć cellulit wodny, którego przyczyną są najczęściej zaburzenia w krążeniu krwi i limfy.
Jeśli zażywa Pani tabletki antykoncepcyjne, to proszę tę kwestię omówić z lekarzem, bo często one właśnie wpływają na pojawienie się tego typu cellulitu i zmiana leku zazwyczaj rozwiązuje problem.
Poza tym przyczyną cellulitu wodnego może być źle zbilansowana dieta, obfita w sól i ostre przyprawy, nieodpowiednie nawodnienie organizmu, noszenie niewłaściwej, zbyt obcisłej odzieży, siedzący tryb życia. Myślę, że w walce z cellulitem ważne są odpowiednie kosmetyki, masaże i peelingi. Domyślam się, że tych wszystkich zaleceń już Pani przestrzega.
Mogę więc jedynie życzyć, aby te działania przyniosły oczekiwany skutek:)
Odpowiedz w tym wątku