Nieregularna miesiączka,dieta

Ocena:
0
Witam,za kilka dni kończę 18 lat,ponad rok temu schudłam 12 kg w około 3 miesiące. Do tej pory ciągle nie umiem rozstać się z odchudzaniem,obecnie jestem na diecie,jem najwięcej około 1200 kcal dziennie,ale staram się raczej ok. 1000kcal,trwa to miesiąc,od czasu schudnięcia tych 12 kg nie odżywiałam się zdrowo,często było tak,że przez kilka dni trzymałam ostrą diętę a później przez kilka dni się obżerałam przez co przytyłam kilka kg,dlatego teraz znowu się odchudzam. Pod koniec czerwca tego roku,okres spóźniał mi się około 11 dni,później dostałam okres znowu po 2 tyg,kolejne dwie miesiączki także dostałam po minięciu 2 tygodni a teraz od ostatniej miesiączki minął już miesiąc i jej nadal nie ma. Jakiś czas czuję mały ból brzucha(taki jak podczas okresu),bolą mnie piersi,ale okresu nie ma. Bardzo proszę o odpowiedź..

1 odpowiedź

Ocena:
0
Aktualne problemy mogą być, a raczej najprawdopodobniej są wynikiem przedłużonego okresu niedożywienia organizmu. Dieta na poziomie 1000-1200kcal jest dla dziewczyny w wieku 18 lat racją głodową i w tym przypadku nie mam mowy, by organizm mógł pracować prawidłowo. Nieregularna miesiączka powinna być sygnałem do tego by dokonać istotnych zmian w sposobie żywienia. Dieta o tak niskiej kaloryczności nie tylko może przysparzać dalszych problemów zdrowotnych ale także rzutować na trudności z utrzymaniem właściwej wagi. Każde okresowe odstępstwa żywieniowe mogą istotnie intensyfikować wzrost otłuszczenia ciała i blokować organizm na redukcję wagi. Dalsze praktykowanie takiego sposobu żywienia, będzie tylko pogarszać sytuację. Przywrócenie równowagi wymaga teraz bardzo skrupulatnego podejścia żywieniowego, dlatego polecałbym w tym zakresie skonsultować się z dietetykiem.
20.08.2013 10:27
Przyjmuję w poradniach:
Kraków • Ostrów Wielkopolski

dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Odpowiedz w tym wątku