Pomoc w diecie warzywnej

Ocena:
0
Witam. Od około pół roku mam duże problemy z żołądkiem tzn. biegunki. chudnięcie. Stosowałam dietę lekkostrawną i bezmleczną. Dziś mogę powiedzieć z całą pewnością, że szkodzi mi wszystko oprócz warzyw (nawet gdy do diety warzywnej dodam kilka kromek chleba na drugi dzień dostaję biegunkę) Wykryto u mnie helicobacter pylori, więc prawdopodobnie to jest przyczyną tych dolegliwości. Chciałabym już na stałe przejść na dietę warzywną, aby pozbyć się biegunek ponieważ to bardzo utrudnia mi normalne funkcjonowanie. Chcę też powrócić do dawnej wagi. Proszę mi podpowiedzieć jakich warzyw jeść najwięcej i jakie witaminy stosować oraz w jakich ilościach. Będę wdzięczna za odpowiedz.

5 odpowiedzi

Ocena:
0
Witam serdecznie,

koniecznie zalecałabym jeszcze badania w kierunku alergii pokarmowych, gdyż często ich objawem są właśnie biegunki. Na samych warzywach nasz organizm nie dostanie odpowiedniej podaży wszystkich składników odżywczych, które są mu niezbędne, pomimo, że oczywiście są jednym z najlepszych źródeł witamin, czy mikro i makroelementów.

Pozdrawiam serdecznie :)
23.02.2014 23:01
Przyjmuję w poradniach:
Jelenia Góra • Oleśnica • Wrocław

Paulina Matusz
Dobry Dietetyk
-1
Większość społeczeństwa ma helicobacter pylori i to jest w zupełności naturalne. Może oczywiście zwiększać prawdopodobieństwo wrzodów raczej to nie ten problem który pani ma.
Może najpierw Gastrolog/badania na nietolerancje a później dietetyk. Taka kolejność wydaje się najodpowiedniejsza.
Robiłam już wszystkie odpowiednie badania łącznie z alergicznymi i wyniki są ujemne. Żadne leki mi nie pomagają. Dieta jest dla mnie jedynym wyjściem, mam biegunkę po wszystkim oprócz warzyw i owoców, więc chyba nie ma sensu spożywać innych potraw, skoro powodują u mnie skurcze jelit i biegunkę?
Robiłam WSZYSTKIE zalecane badania, a gastrolog zalecił mi unikać nabiału i potraw ciężkostrawnych. Tylko, że mnie szkodzi WSZYSTKO co nie jest ani warzywem, ani owocem. Dietetyk jest ostatnim lekarzem który może mi pomóc, ale widzę, że na panią również nie mogę liczyć.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem w takim razie będzie osobista konsultacja z dietetykiem, sprawdzi on wszystkie wyniki badań, co ułatwi ułożenie dla Pani odpowiedniego programu żywienia, dostosowanego również do Pani trybu życia, wieku, wysiłku, jak również podstawowego zapotrzebowania na energię.

P.s. Ja również ok. roku temu zmagałam się z tą bakterią, niestety nie obeszło się bez antybiotyków, ale jest o niebo lepiej i do tej pory dolegliwości nie powracają.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia
Odpowiedz w tym wątku