Problem z nadwagą u nastolatki.

Ocena:
0
Witam, mam na imię Klaudia, mam 15 lat, 167cm wzrostu i ważę 66kg. Chciałabym w końcu skutecznie schudnąć, ponieważ dosyć źle czuję się z wagą, którą mam. Przez nią wstydzę się w szkole, stąd noszę tylko luźne swetry i bluzki, muszę się kontrolować, żeby przypadkiem gdzieś nie zawinęła się bluzka, na wf przebieram się odwrócona plecami do innych dziewczyn, jak chodzę cały czas wciągam brzuch, żeby chociaż trochę nie było widać mojej otyłości. Ale mam tego dość. Wiele razy chciałam spróbować jakiś diet, niestety boję się, bo w większości są one przeznaczone tylko dla osób dorosłych. Nie jestem na nic chora, co powodowałoby moją otyłość, staram się dużo ruszać, od kilku dni ćwiczę w domu + wf w szkole, staram się ograniczać słodycze, lecz moją słabością są gumy do żucia w różnych możliwych smakach, a wiem, że one zawierają cukier. Jeśli chodzi o jedzenie to jestem bardzo wybredna, z owoców jem zaledwie jabłka, banany,winogrona,arbuzy,czasem się zdarzy, że zjem truskawki, warzywa chętniej zjem, oprócz pomidorów, jestem semiwegetarianką, nie chodzę na żadne fast foody od dwóch miesięcy. Chciałabym poznać jakąś dietę, która będzie dla mnie odpowiednia, posiłki nie będą bardzo skomplikowane i wymarzony efekt przyjdzie dość szybko (doliczając oczywiście ruch). Tak naprawdę nie wiem ile chciałabym schudnąć, może z 10kg, jeśli uzyskane efekty nie będą tymi porządanymi będę stosować dietę i ćwiczyć dalej.

Z góry dziękuję za rady i dietę, Pozdrawiam.

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witaj Klaudio,
Zapraszam Cię na stronę z przykładowym jadłospisem http://fitdietetyk.pl/czytelnia/176/redukcja-tkanki-tluszczowej-1600kcal/.

Zachęcam również do zapoznania się z innymi wątkami forum, ponieważ temat odchudzania poruszany był już wielokrotnie.

Pozdrawiam
Odpowiedz w tym wątku