Spożywanie serów w ciąży

Ocena:
0
Czy bezpiecznie jest spożywanie w trakcie ciąży serów dojrzewających, o ile zostały wyprodukowane z mleka pasteryzowanego?

3 odpowiedzi

Ocena:
0
Generalnie, zaleca się unikanie tego typu serów ze względu na ryzyko zarażenia listerią. Sery dojrzewające stanowią dość specyficzne środowisko, sprzyjające rozwojowi tej bakterii. Listerioza wprawdzie nie jest zbyt często pojawiającą się chorobą, ale jeżeli będzie miało się pecha, konsekwencje mogą być bardzo poważne. Ponieważ ryzyko zakażenia tą bakterią znacznie bardziej wzrasta w okresie ciąży, ograniczenie czynników mogących rzutować na inicjację niebezpiecznych zmian chorobowych, jest istotne. Do nich z pewnością można zaliczyć sery dojrzewające.
04.03.2012 22:49
Przyjmuję w poradniach:
Kraków • Ostrów Wielkopolski

dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Znajoma jadła sery w ciąży i nic złego się nie stało. Nie objadała się nimi, ale tak parę plastrów co jakiś czas i unikała serów pleśniowych. Trzeba jeść z umiarem i nie będzie żadnych problemów
A ja uważam, że jak czegoś nie powinno się jadać, to po co się narażać? Bez przesady, przecież to nie jest jakieś super poświęcenie odstawić sery na te kilka, kilkanaście miesięcy. Rozumiem, że ktoś może być smakoszem jakiejś potrawy, no ale bez przesady. Ja po przeczytaniu (tutaj http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/kalendarz-ciazy/pierwszy-trymestr-ciazy/1153-dziesiaty-tydzien-ciazy.html - zakładka "dieta w ciąży") o serach, kofeinie i fast-foodach odstawiłam je natychmiast. Jednak jak widzę kobiety, które na przykład popalają to nóż mi się w kieszeni otwiera. Choć zdaję sobie sprawę, że to nałóg i może ciężko z tym walczyć, to jednak nie rozumiem takich ludzi!
Odpowiedz w tym wątku