Woda z coralem

Ocena:
0
Witam . Proszę o opinię czy picie wody z Coral Mine pomoże odkwasić organizm i dostarczy mu potrzebnych składników mineralnych

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witam!
Myślę, że Coral Mine to po prostu kolejny suplement wapnia, tyle, że tym razem wyprodukowany w Japonii z głębinowych koralowców (tak przynajmniej zapewnia dystrybutor). Brzmi dobrze, a jeśli ktoś boryka się z poważnymi niedoborami wapnia warto rozważyć zastosowanie któregoś z dostępnych na rynku suplementów.
W przypadku, gdy chcemy "odkwasić" nasz organizm (bardzo popularne ostatnio:), a raczej, aby zachować równowagę kwasowo-zasadową, potrzebujemy na codzień odżywiać się zdrowo, unikać zwiększonego udziału w diecie produktów kwasotwórczych (mięso i jego przetwory, produkty zbożowe, sery) na korzyść zasadotwórczych (warzywa, owoce, mleko). Jednak jak sama nazwa wskazuje powinna być miedzy nimi równowaga, ponieważ potrzebujemy i jednych, i drugich.
A ponieważ zdecydowana większość produktów żywnościowych (w tym również żywność wysokoprzetworzona, typu fast-food, wyroby cukiernicze itp.) ma charakter kwasotwórczy, zrozumiałe jest, ze dominują one w diecie współczesnego człowieka. Musimy więc zwracać uwagę na to, co jemy.
Wracając do pytania, czy woda z Coral Mine pomoże "odkwasić" organizm?
Tak, jak inne zasadotwórcze pierwiastki (sód, potas, magnez), tak i wapń działa w ten sposób. Jeżeli jednak nasza dieta nie będzie odpowiednia, to nie sądzę, aby tego typu woda rozwiązała problem ewentualnego zakwaszenia.
Jest jeszcze jedna sprawa, o której wspomniałam na początku, że suplementacja wapniem musi być uzasadniona (stwierdzone niedobory np. w tkance kostnej), w przeciwnym razie może nieść za sobą naprawdę niekorzystne skutki zdrowotne.
Pozdrawiam:)
Jeśli woda z dodatkami to rekomenduję wodę z zielonym ogórkiem, na pewno warto spróbować, w artykule wymieniono 9 zalet picia tej wody, ale wg mnie zalet jest jeszcze więcej ---> http://befit.pl/9-korzysci-z-picia-wody-z-zielonego-ogorka/
Odpowiedz w tym wątku