Cukrzyca ciążowa

Ocena:
0
Witam serdecznie !
Zdiagnozowano u mnie w 7 miesiącu cukrzycę ciążową nie mogę sobie poradzić z poziomem cukru we krwi. Na czczo ma 78 mg/dl - 92 mg/dl a po śniadaniu bywa różnie 110, 116. 112 mg/dl najgorzej bywa po obiedzie powyżej 120 mg/dl pomimo że staram się wykluczać potrawy które nie są wskazane to dalej są problemy. Martwię się. Potrzebuję pomocy. Moje manu to nie wypał;(
Pozdrawiam Anna.

1 odpowiedź

Ocena:
0
Witam
Wyniki które przedstawiłaś, wcale nie wskazują na hiperglikemię. Poziom cukru mierzony na czczo jest bardzo przyzwoity. To, że po posiłku poziom cukru wzrasta, również jest całkiem normalne, ponieważ wraz z posiłkiem dostarczasz energii w różnej postaci. Glikemia poposiłkowa w tym przypadku również jest całkiem przyzwoita. Nie wiem tylko, w jakim czasie po posiłku mierzony był jej poziom. Nie wiem również, czy zażywasz doustne leki, czy może wstrzykujesz insulinę? Zbyt dużo niewiadomych.
Dieta w ciąży jest niezmiernie istotnym elementem nie tylko ze względu na zdrowie matki, ale również ze względu na zdrowie dziecka. Dlatego w tym przypadku zalecam rzeczową konsultację z dietetykiem.
Pozdrawiam serdecznie
19.02.2013 15:25
Przyjmuję w poradniach:
Limerick

Odpowiedz w tym wątku