O nas

Zasadniczym celem projektu realizowanego pod logo „Dobry Dietetyk” jest rozwój sieci placówek poradnictwa dietetycznego specjalizujących się w profilaktyce i terapii nadwagi, promocji zasad żywienia w wybranych jednostkach chorobowych oraz żywieniu w sporcie. Zasadnicze prace nad tym przedsięwzięciem rozpoczęły się w 2005 roku, jednak sam zamysł naszego projektu zrodził się już w 2001 roku.

To właśnie wówczas zostały podjęte pierwsze prace nad budową bardzo zaawansowanego systemu umożliwiającego profesjonalną obsługę i kontrolę jakości gabinetów dietetycznych pracujących według ściśle określonych standardów. Przez blisko 5 lat pracowaliśmy nad jego doskonaleniem, wykorzystując tylko i wyłącznie wiedzę i pasję osób pragnących realizować się w dziedzinie medycyny, dietetyki i informatyki.

W latach 2006-2008 uruchomione zostały pierwsze trzy pilotażowe poradnie, w których rozpoczęto testowanie pierwszych rozwiązań systemowych. Doskonałe wyniki pierwszych placówek poradniczych utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze marzenia mają rzeczywiście szansę się spełnić. W pierwszej połowie 2009 roku sieć wzbogaciła się o kilka kolejnych poradni, by niespełna rok później stać się największą siecią placówek poradnictwa dietetycznego w Polsce. Obecnie każdego miesiąca otwierane jest kilka nowych lokalizacji.

Cały nasz pomysł rodził się w zupełnym zaciszu, bez większego budżetu i zewnętrznego wsparcia, lecz z ogromną wiarą  w jego powodzenie. Od samego początku naszym założeniem było stworzenie projektu, który mógłby osiągnąć wartościowy wymiar społeczny w skali ogólnopolskiej. A tak naprawdę nic nie jest bardziej cenne niż nasze życie i zdrowie, którego kluczowym fundamentem jest przecież właściwe odżywianie. Możliwość podzielenia się tą wiedzą z innymi, w sposób który pozwoliłby zrozumieć i pomóc innym zadbać o swoje zdrowie stało się dla nas najważniejszym priorytetem.

Nasz projekt nigdy jednak nie rozrósłby się w tak szybkim tempie, gdyby nie został podparty autorytetem, doświadczeniem i wiedzą merytoryczną. Założycielem projektu jest dr Dariusz Szukała, który jest znanym i cenionym w Polsce ekspertem w dziedzinie żywienia i dietetyki. Na swoim koncie posiada blisko tysiąc publikacji, które już od kilkunastu lat prezentuje w czasopismach naukowych, medycznych i sportowych. Z jego szkoleń i wykładów co roku korzysta tysiące osób w Polsce. Na przestrzeni ostatnich lat był organizatorem wielu ogólnopolskich konferencji naukowo-szkoleniowych, a także uczestniczył w różnych audycjach radiowych i programach telewizyjnych. Obok działań publicystycznych i szkoleniowych,  wciąż zajmuje się pracą terapeutyczną, aby dzielić się swoim doświadczeniem z innymi i jednocześnie udzielać niezwykle cennych rad  w dalszym rozwoju obecnego projektu.

Od marca 2012 roku Ogólnopolska sieć poradni Dobrego Dietetyka wkroczyła w kolejny, bardzo dynamiczny okres rozwoju. Obecnie, wszystkie nasze działania skupiamy na projektowaniu zupełnie nowych rozwiązań systemowych, które w roku 2013 mają zrewolucjonizować naszą sieć w zakresie jakości usług poradniczych a także rozszerzyć nasze działania na kolejne kraje Europy.

Zobacz też