Czy to prawidłowa suplementacja?

Ocena:
0
Zakupiłem suplementy: creatine mega caps, bcaa mega caps, gain bolic, whey protein complex, vita-min. wszystkie produkty firmy olimp i tak je sobie rozpisałem: dzień treningowy po śniadaniu 1kap witamin, przed treningiem 5g bcaa, po treningu 100g gain bolic i 5g kreatyny. dodatkowo w którymś momencie dnia 30g whey protein. dzień wolny od treningu po śniadaniu 1kap witamin, 5g kreatyny po drugim posiłku (lub przed śniadaniem?) i 30g whey protein w którymś momencie dnia (uzupełnienie diety). proszę o ewentualne poprawki :-) cel to masa mięśniowa, dietę będę konsultował w innym dziale :-) dodam że po śniadaniu spożywam też lek fevarin 100mg i po kolacji zalasta 5mg (leki na natręctwa) ale na ten temat udzielił mi już odpowiedzi Pan dr Dariusz Szukała i wszystko jest jasne (nie dojdzie do interakcji) :-) dziękuję i pozdrawiam.

2 odpowiedzi

Ocena:
0
Witam. Suplementacja jest jak najbardziej ustawiona właściwie. Jedyna mała korekta jaką bym proponował, to podzielenie porcji kreatyny w dni nietreningowe na mniejsze dawki. Czyli zamiast jednorazowo 5g, proponuje po każdym posiłku po 1g, lub 3 razy dziennie do wybranych posiłków po 2g. Mniejsze porcje pozwalają lepiej wykorzystywać ten suplement. W dni treningowe może pozostać jak jest.
22.08.2012 20:20
Przyjmuję w poradniach:
Kraków • Ostrów Wielkopolski

dr Dariusz Szukała
Dobry Dietetyk
Witam raz jeszcze :-) wyżej wymienioną suplementację stosuję już 4 tygodnie, narazie jeszcze bez kreatyny ale dodam ją za trzy tygodnie i tu mam pytanie odnośnie produktu MusclePharm creatine 300g tam jest kilka form kreatyny. Dostałem ten suplement na urodziny, podobno jest bardzo dobry no ale czy ja go mogę spożywać? (natręctwa). Jak nie to nic się nie stanie bo mam też sprawdzone creatine mega caps :-) Dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz w tym wątku