Karmienie piersia.

Ocena:
0
Witam
mam pytanie odnosnie karmienia piersia przy stosowaniu diety. Jestem pod opieka dietetyka a moje dziecko ma 3 miesiace. mam pytanie czy moge dawac jej raz dziennie moje mleko czy przy odchudzaniu i cwiczeniach fizycznych jest to niewskazane?

2 odpowiedzi

Ocena:
0
Jak widzę, w Pani przypadku karmienie piersią jest tylko uzupełnieniem diety dziecka, dlatego może Pani je raz dziennie karmić i przy okazji się odchudzać. Jednakże dieta powinna być odpowiednio dobrana zarówno pod względem kalorycznym jak i jakościowym, na co zapewne prowadzący Panią dietetyk zwrócił uwagę. Pozdrawiam serdecznie.
16.11.2011 21:07
Przyjmuję w poradniach:
Mińsk Mazowiecki • Siedlce • Warszawa

mgr Aldona Kopczyńska
Dobry Dietetyk
Dziekuje bardzo za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.
A czy taki http://wodadladziecka.pl/expert_articles/jadlospis-karmiacej-mamy faktycznie jest wskazany dla każdej kobiety w ciąży?czy jednak można dopasować go do swoich upodobań?
Pani Ireno, pyta Pani o zalecenia żywieniowe dla kobiet w ciąży podając jako przykład schemat żywienia dla kobiet karmiących. Oczywiście ogólne założenia są podobne, ale dieta kobiety w ciąży musi opierać się na jeszcze innych ważnych zasadach, które mają chronić matkę i dziecko przed groźnymi następstwami zdrowotnymi, nie można więc jej jedynie dopasować do swoich upodobań.
Dieta kobiet ciężarnych nie potrzebuje zawierać aż 500 kcal na dobę więcej, jak to jest w przypadku karmienia piersią. W I trymestrze zwiększamy kaloryczność o ok. 100-150 kcal na dobę lub w ogóle, a II i III trymestrze o ok. 350 kcal na dobę. Wiele zależy też od masy ciała, jaką kobieta miała przed zajściem w ciążę. Wiadome jest, że w ciąży również wzrasta zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych i mineralnych, i należy to uwzględnić w diecie.
W czasie ciąży właściwie obowiązkowo suplementujemy kwas foliowy (dawki ustala lekarz). Należy wykluczyć z diety wszelkie produkty z mleka niepasteryzowanego (poważne zagrożenie listeriozą), surowe mięso (np. tatar), surowe jaja, słodziki, sztuczne aromaty, barwniki, środki konserwujące i wszelką żywność wysokoprzetworzoną. Należy ograniczyć spożycie ryb do ok. 2xtyg. ze względu na możliwe ich skażenie metalami ciężkimi. Z tego powodu lekarz rozważa dodatkową suplementację jodem, wit. D3 i kwasami tłuszczowymi omega-3.
Tak więc jest wiele zaleceń zbieżnych, ale wiele też odmiennych jeśli chodzi o dietę kobiety karmiącej i ciężarnej.
Pozdrawiam:)
Odpowiedz w tym wątku