Mam 16 lat i chciał bym schudnąć.

Ocena:
0
Witam jak juz pisałem mam 16 lat, ważę 70kg mój wzrost to 172,5. Chciał bym schudnąć. Jaka dieta była by dla mnie najlepsza?

2 odpowiedzi

Ocena:
0
Zapomniałem wspomnieć że chciał bym też mieć umięśniony brzuch. Ćwiczę codziennie zestaw ćwiczeń 6 weidera oraz standardowa gra w piłke na wf w szkole 3 razy w tyg.
Odpowiedz w tym wątku
Ocena:
0
Twoje parametry wagowe mieszczą się w granicach normy, dlategoteż podchodziłbym do ewentualnego tematu odchudzania bardzo ostrożnie. Po pierwsze musisz zdać sobie sprawę, że masz dopiero 16lat i Twój organizm potrzebuje odpowiednich ilośći ,,paliwa" do właściwego, dalszego rozwoju, w związku z tym nie powinieneś stosować, żadnych drastycznych diet odchudzających. Po drugie uzyskanie wysportowanej, umięsnionej sylwetki z ,,kaloryferem" na brzuchu w Twoim przypadku wcale nie musi wiązać się ze zmniejszaniem masy ciała. Po prostu powinienieś regularnie uprawiać sport, dobrze, jakościowo się odżywiać i co najważniejsze uzbroić się w cierpliwość, tylko wtedy masz szanse na uzyskanie zakładanych celów. Podsyłam przykładowy plan dietetyczny: http://www.fitdietetyk.pl/czytelnia/10014/redukcja-wagi-2200kcal/
08.11.2014 10:33
Przyjmuję w poradniach:
Lębork • Rumia • Wejherowo

mgr Kamil Osowski
Dobry Dietetyk
Odpowiedz w tym wątku